Ke kafíčku č. 1: jak jsme začali

26/09/2022 | Nezařazené

Hezký den všem.
Tak konečně se to hýbe správným směrem. Od doby po tornádu až do dnes jsme ušli velkou cestu. Prakticky vše nás posouvalo směrem k pomoci lidem. Když si vzpomeneme, jak jsme se poznali, v jakých podmínkách, je to neskutečný krok kupředu.

Tornádo bylo zlé, ale myslím, že v mnoha lidech udělalo razantní změny a posunulo je z komfortních zón. I my jsme byli taky takoví. Ano, pomáhalo se vždy, ale teď je to jízda z kopce. Osobně mám pocit, že za to, jak lidé pomáhali po katastrofě, jsme dlužníky a je nutné vše vrátit.

Každý z našeho spolku to cítí podobně. Máme možnosti, kontakty, vůli posouvat zpět mezi lidi naději. Celkově nás toto vše posunulo kupředu jak lidsky, tak profesně. Objevili jsme své super schopnosti a společně nám to jde skvěle. Původně byla jen idea udělat dvoudenní benefiční festival, kde by se lidem poděkovalo. Tornádofest, kde by byli spojeni všichni, kteří pomáhali Moravě. Nad tímto projektem jsme strávili neskutečně hodin. Hledala jsem firmy, spolky, nadace po celé republice. Kapely nám vyšly hodně vstříc, dokonce i ze Slovenska. Měly si tam prodávat jídlo firmy, co vařily dobrovolníkům, vinaři měli mít své stánky. Vše jsem vymyslela do posledního detailu, s kolegy jsme tomu dali půl roku každý volný čas. Bohužel pak došla válka a vše se zhroutilo jako domeček z karet. Bolelo to hodně, mrzelo neskutečně, ale s odstupem čas, jsme zjistili, že to asi mělo důvod.

Pomoc lidem, nejen těm zasaženým tornádem, jsme zvětšili. Dříve jsme skoro vše dělali potajmu, my si nemůžeme připisovat zásluhy lidí, kteří v tom jedou s námi. Protože dary, pomoc, to není jen naše práce, na tom se podílí mnoho lidí. Zjistili jsme ale, že když půjdeme s kůží na trh, lépe se nám bude komunikovat a pomůže se více rodinám.

I proto jsme udělali spolek, aby vše bylo podle regulí a my mohli zastupovat lidi i v věcech, kde může pouze právnický subjekt. Například různé dotace. A musím říct, že i když to vše je náročné různě dát dohromady s naším časem, osobně se moc těším na to, co nás čeká.

Zdraví Hanka

Další příspěvky z blogu

Ke kafíčku č. 86: bude spousta akcí

Ke kafíčku č. 86: bude spousta akcí

Krásné slunečné odpoledne! Tak sice je víkend, ale to nás nezastaví. Ještě hodinku bude otevřeno na kávičku, kdo by měl chuť. No a u nás se už začínají plánovat akce! Už rozjíždíme myšlenky, plníme termíny a popravdě, nějak moc se nám to plní Snad Vás to osloví a bude...

Ke kafíčku č. 85: máme další prostor

Ke kafíčku č. 85: máme další prostor

Krásný den Vám všem! Trošku jsme mlčeli, protože stále jsme v jednom kole. A máme obrovskou novinku!!!! Naše centrum na ulici Lesní 1643 se rozšiřuje o další prostor. Lesy ČR nám a k našim budoucím záměrům vyšly vstříc a dostali jsme do pronájmu travnatou plochu vedle...

Rychlý kontakt

Hana Hykšová

Hana Hykšová

místopředseda spolku, správa projektů, komunikace s klienty a sponzory, správa fcb

E-mail: hana.hyksova@snadeji.cz

Tel.: +420 737 194 740