Ke kafíčku č. 1

26/09/2022 | Nezařazené

Hezký den všem.
Tak konečně se to hýbe správným směrem. Od doby po tornádu až do dnes, jsme ušli velkou cestu. Prakticky vše nás posouvalo směrem k pomoci lidem. Když si vzpomeneme, jak jsme se poznali, v jakých podmínkách, je to neskutečný krok kupředu.

Tornádo bylo zlé, ale myslím, že v mnoha lidech udělalo razantní změny a posunuly je z komfortních zón. I my jsme byli taky takoví. Ano, pomáhalo se vždy, ale teď je to jízda z kopce. Osobně mám pocit, že za to, jak lidé pomáhali po katastrofě, jsme dlužníky a je nutné vše vrátit.

Každý z našeho spolku to cítí podobně. Máme možnosti, kontakty, vůli posouvat zpět mezi lidi naději. Celkově nás toto vše posunulo kupředu jak lidsky, tak profesně. Objevili jsme své super schopnosti a společně nám to jde skvěle. Původně byla jen idea udělat dvoudenní benefiční festival, kde by se lidem poděkovalo. Tornádofest, kde by byli spojeni všichni, kteří pomáhali Moravě. Nad tímto projektem jsme strávili neskutečně hodin. Hledala jsem firmy, spolky nadace po celé republice. Kapely nám vyšly hodně vstříc, dokonce i ze Slovenska. Měly si tam prodávat jídlo firmy co vařily dobrovolníkům, vinaři měli mít své stánky. Vše jsem vymyslela do posledního detailu, s kolegy jsme tomu dali půl roku každý volný čas. Bohužel pak došla válka a vše se zhroutilo jako domeček z karet. Bolelo to hodně, mrzelo neskutečně, ale s odstupem čas, jsme zjistili, že to asi mělo důvod.

Pomoc lidem, nejen těm zasaženým tornádem, jsme zvětšili. Dříve jsme skoro vše dělali potajmu, my si nemůžeme připisovat zásluhy lidí, kteří v tom jedou s námi. Protože dary, pomoc, to není jen naše práce, na tom se podílí mnoho lidí. Zjistili jsme ale, že když půjdeme s kůží na trh, lépe se nám bude komunikovat a pomůže se více rodinám.

I proto jsme udělali spolek, aby vše bylo podle regulí a my mohli zastupovat lidi i v věcech, kde může pouze právnický subjekt. Například různé dotace. A musím říct, že i když to vše je náročné různě dát dohromady s naším časem, osobně se moc těším, na to co nás čeká.

Zdraví Hanka

Další příspěvky z blogu

Ke kafíčku č.7

Ke kafíčku č.7

Je zvláštní kolik lidí si myslí, že lze na pomoci vydělat. To by mne teda zajímalo jak 🙂 Asi jsme tak hloupí, ale veškeré peníze co seženeme, tak obracíme pro rodiny. Ono se to nezdá, ale poštovné za balíčky, rozvoz, koupě drogerie atd. Jsme sice malí, ale torpéda....

Ke kafíčku č.7

Ke kafíčku č.6

Ten sklad teda dává zabrat. Někdy je den, kdy ani nestihneme vše roztřídit a máme velkou prosbu, zda bychom mohli pomoci. Tak jasné a rádi. Jen se točí auto, jak vezeme třeba maminkám, co mají nemocné děti, nebo větší rodiny, nebo lidé s handicapem. Protože se to...

Ke kafíčku č.7

Ke kafíčku č.5

Tak jsme vytvořili sklad s pomocí pro lidi v nouzi. Měli jsme krásnou ideu i možnost mít místo 300m2, bohužel jsme nesehnali podporu finanční. Je to škoda, ale toto už sami nezvládneme, musíme být realisté. Jenže tolik lidí se na nás začalo obracet s prosbou o pomoc ,...

Rychlý kontakt

Hana Hykšová

Hana Hykšová

místopředseda spolku, správa projektů, komunikace s klienty a sponzory, správa fcb

E-mail: hana.hyksova@snadeji.cz

Tel.: +420 737 194 740