Ke kafíčku č. 29: pozor na podvodníky!

25/07/2023 | Nezařazené

Dnes došlo k nemilé věci. Kontaktovala nás policie, aby nám sdělila, že na transparentní účet, kde sbíráme finance na rekonstrukci domu pro rodinu z Rakvic, došly finance od pána, který naletěl podvodníkům.

Pán v důchodovém věku věřil, že si zakupuje akcie a přidal se k poškozeným dalším. Byl to podvod v desítkách milionů. My jsme samozřejmě finance vrátili, to je jasné, ale to je kapka v moři. Vidíte zde.

Malá částka, ale nahromadilo se to od mnoha lidí. 40 milionů byla nekalá činnost a mnoho poškozených. Nevíme, proč nám a dalším neziskovým organizacím došlo část financí na účty. To se dozvíme asi časem. Možná chtěli ulevit svému svědomí. Podstatné ovšem je: NEVĚŘTE RÁDOBY FINANČNÍM EXPERTŮM, NESDĚLUJTE SVÉ PLATEBNÍ ÚDAJE. VŽDY PŘED ZADÁNÍM VĚTŠÍ PLATBY KONTAKTUJTE SVOU BANKU A ŽÁDEJTE INFORMACE, JESTLI JE VŠE V POŘÁDKU. POKUD VÁM TO PŘIJDE PODEZŘELÉ, RADĚJI SE ZEPTEJTE NA PČR.

Prosím udělejte osvětu starším členům rodiny, opakovaně vysvětlete, že je mnoho podvodníků. Stačí chvíle a může člověk dojít o veškeré úspory.

BUĎTE OBEZŘETNÍ!

❗️Prosíme o sdílení a komunikaci mezi členy rodiny, aby se předešlo těmto neštěstím.❗️

Další příspěvky z blogu

Ke kafíčku č. 58: máme po jarmarku

Ke kafíčku č. 58: máme po jarmarku

Krásný bílý den přejeme všem Tak, konečně je trochu času shrnout ten náš jarmark. Bylo to skvělé. Z pozice pořadatelů, někteří jsou nemocní, všichni unavení, ale i tak máme krásný pocit, že se táto akce udála. Moc nás těší kladné ohlasy. Ptali jste se, jestli to...

Ke kafíčku č. 57: prosíme přijďte na jarmark

Ke kafíčku č. 57: prosíme přijďte na jarmark

POZVÁNKA NA JARMARK PRO DOBROU VĚC, KONANÝ V DUBŇANECH 2. 12. A ŽÁDOST O PODPORU NÁVŠTĚVOU A SDÍLENÍM. INFORMACE PROČ PODPOŘIT NÁŠ CHARITATIVNÍ JARMARK A KDE AKCI NAJDETE. Výtěžek poslouží k otevření komunitního místa v Dubňanech, ale bude sloužit i těm z okolních...

Rychlý kontakt

Hana Hykšová

Hana Hykšová

místopředseda spolku, správa projektů, komunikace s klienty a sponzory, správa fcb

E-mail: hana.hyksova@snadeji.cz

Tel.: +420 737 194 740