Ke kafíčku č. 64: ze života…

5/01/2024 | Nezařazené

Zdravím Vás všechny.

Nedá mi to a musím se podělit o dnešní zážitek. Tím, že už se o nás ví, tak dnes k večeru zazvonila u nás paní se svou známou, co žádala pomoc. Mladá žena, která prosila o radu, jak postupovat a co dělat. Sdělila, že manžel ji opakovaně vyhazuje z domu od malých dětí a celkově podle popisu ženy se jedná o psychické týrání. Dnes jí to opět udělal a ona dojela mnoho kilometrů sem za známou. Samozřejmě, že se řešilo, jak paní pomoci, kontaktovala jsem jak azyl, tak další známé o radu.

Řešili jsme, kde dnes přespí. Doufali jsme, že po návštěvě u policie, bude si moci nějak převzít děti. Orgány všechny fungovaly skvěle a vymyslelo se, že paní dnes zavezeme na bezpečné místo a ráno pro ni dojedu a odvezu na OSPOD, kde sdělí co se děje a že chce na azyl. Děti zůstaly u otce. Prostě tak zákony jsou a vždy se snaží myslet na blaho dítěte.

Po takovém dvouhodinovém kolečku, odvézt na 50 km daleké místo, které bylo jediné, co se hned tak narychlo sehnalo. Už po cestě byla paní tichá a cítila jsem, že mění názor. Že jí manžel řekl, jak ji paní z OSPOD nesnáší, že děti nedostane do své péče, že je nula, nic a že může být ráda, že jej má. I mně pán volal 🙂 Že jde na policii, že jsem jeho ženu unesla a že mi zavaří, kdo mě zná, ví, že jsem tvrďák a na toto reaguju smíchem.

Nakonec jsem stejně paní odvezla dalších 70km domů. Protože si zvolila. Dali jsme jí sice šanci, na nový start, že jí se vším pomůžeme, že azylové dámy jsou úžasné, že najde podporu, ale odmítla to. Chtěla za dětmi. A nakonec mi u domu sdělila, že teď bude peklo, že způsobila jen problémy, že jí to dá každý sežrat. Je možné, že opravdu ona mohla být tím, kdo problémy dělá, je možné že on. Každopádně doufám, že když pomoc žádala, viděla, kolik lidí jí chtělo pomoci, tak si uvědomí, že není sama, a jednou sílu najde. Jedno je ale jisté, OSPOD bude na rodinu dohlížet, takže děti budou v bezpečí a třeba se nějak špatné vztahy pořeší. Ale je jasné, že kdyby nebyla v špatné situaci, nejede tak daleko, za jedinou známou, co má, a nehledá pomoc.

A víte, poučení pro mne, máme úžasnou základnu lidí, co pomoci chtějí. Protože za hodinu sehnané ubytování, záskok za mne na zítra, telefon pro paní, zajištěné jídlo a prostě vše. Petra Hudekova díky, že Tě mám 🙂

A poučení pro Vás: nesuďte lidi jen tak, je mnoho těch, co potřebují pomoc, a mnoho těch, co Vám ruku nabídnou. Nebojte se.

A já přeji dobrou noc Hana Jenjá

Další příspěvky z blogu

Ke kafíčku č. 86: bude spousta akcí

Ke kafíčku č. 86: bude spousta akcí

Krásné slunečné odpoledne! Tak sice je víkend, ale to nás nezastaví. Ještě hodinku bude otevřeno na kávičku, kdo by měl chuť. No a u nás se už začínají plánovat akce! Už rozjíždíme myšlenky, plníme termíny a popravdě, nějak moc se nám to plní Snad Vás to osloví a bude...

Ke kafíčku č. 85: máme další prostor

Ke kafíčku č. 85: máme další prostor

Krásný den Vám všem! Trošku jsme mlčeli, protože stále jsme v jednom kole. A máme obrovskou novinku!!!! Naše centrum na ulici Lesní 1643 se rozšiřuje o další prostor. Lesy ČR nám a k našim budoucím záměrům vyšly vstříc a dostali jsme do pronájmu travnatou plochu vedle...

Rychlý kontakt

Hana Hykšová

Hana Hykšová

místopředseda spolku, správa projektů, komunikace s klienty a sponzory, správa fcb

E-mail: hana.hyksova@snadeji.cz

Tel.: +420 737 194 740