Příběh rodiny z Rakvic

29/09/2022

Hledáme pomoc s vytvořením bezpečného domu pro rodinu, kde je dívka s postižením. Má široký úsměv, miluje motorky, návštěvy a ráda sleduje youtubery. Je na vozíku, má zdravotní problémy, mentální retardaci. Dům, ve kterém rodina žije, je ve velmi špatném stavu. Po debatách s mnoha odborníky se rozhodlo, že dům projde velkou rekonstrukcí a částečnou výstavbou. Veškeré otázky najdete zodpovězeny v příběhu na Doniu. Hledáme jakoukoliv podporu pro tuto rodinu. Nemusí to být jen finance, ale i ruce k dobrovolničení, nabídku svých produktů na Aukro a nebo pomoci levnějšími materiálem, či pracemi. Je to dlouhá cesta před námi, pevně ale věříme, že díky úsilí mnoha lidí to zvládneme.

Edit 10.1.2023:

Rakvice mají nový velký posun!! Ozval se nám s nabídkou pomoci, architekt pan Petr Krátký ze studia Atelier 09 https://atelier09.cz/…act. I on se s kolegy připojuje k pomoci naší rodince. A vykouzlili doslova neskutečné podoby domu. Rekonstrukce bude nákladná, náročná, ale pevně věříme, že se připojí další odborníci, kteří nám pomohou. Protože je nutné , aby vše bylo jak má.  

Nejenom pan Krátký, ale i mnoho dalších osobností se přidalo. Například kapely: Wohnout, Doga- věnovali dárky na prodej a  i díky nim, bude částka na veřejné sbírce větší. Protože každá koruna je klíčová. Bojujeme za lepší podmínky pro Dominiku a  díky lidem, co se k nám připojují různými způsoby, se toho dosáhne. Více informací najdete na našem fcb. 

edit květen 2023:

Opět se posouváme s projektem a povolením k rekonstrukci. Je to náročné, ale naštěstí pan Petr Krátký ze studia Atelier 09 je odborník a dost nám pomáhá. Vše dává dohromady, tak aby to vše bylo v pořádku. Teď řešíme vodo, topo ,plyn. Na rovinu, tolik byrokracie je mazec 🙁 Ještě, že je taková prodloužená ruka a ví co chtít a kam se obrátit. Vřele doporučujeme si jej přizvat i ke svým projektům. A už aby to bylo povolení za námi. Asi pak uděláme oslavu, co myslíte ?

MÁTE NĚJAKÝ NÁPAD, NEBO CHCETE POMOCI? 

Ozvěte se na: info@snadeji.cz
Velmi Vám děkujeme.

Veřejná sbírka Rakvice

Číslo účtu: 2002252200 / 2010

Rychlý kontakt

Hana Hykšová

Hana Hykšová

místopředseda spolku, správa projektů, komunikace s klienty a sponzory, správa fcb

E-mail: hana.hyksova@snadeji.cz

Tel.: +420 737 194 740

Ukončené projekty